www.MOJEHOBBY.org

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące strony wpisz swojego maila:


  

Witaj!

Witamy na stronie poświęconej naszemu hobby, którym jest hodowla papug, ale nie tylko. Mieszkamy w Rybniku i tu też znajduje się nasza hodowla.
Hodowlą papug zajmuję się praktycznie od dziecka. Będąc 10-letnim chłopcem hodowałem kanarki i papużki faliste, a także posiadałem 30 litrowe akwarium z rybkami, które również idą zemną całe życie. Teraz hodowlą papug zajmuję się wraz z dorosłym już synem, Arturem, który odziedziczył po mnie miłość do tego wspaniałego hobby. W ostatnich kilkunastu latach nasza hodowla bardzo się powiększyła. Posiadamy wiele różnych gatunków papug. Praktycznie co roku dokupujemy coś nowego do naszej hodowli, żeby ciągle się rozwijać, żeby być na bieżąco z nowościami hodowlanymi, które postępują w takim tempie jak cały świat, który nas otacza. Zdjęcia papug znajdziecie na stronie, a także wiele ciekawych porad oraz miejsc które zwiedzamy . W miarę możliwości będziemy starali się dodawać nowe. Kolejną moją pasją jest uprawa kwiatów w ogrodzie i w domu, którą zajmuje się wraz z żoną. Zajęcie to daje nam wiele satysfakcji. Lubię również fotografować, a jest co, ponieważ zwiedzamy również wiele ciekawych miejsc, czy to parków papug, ogrodów zoologicznych czy kwitnących ogrodów i wystaw kwiatów.


Nowości
W dniach 4-13 stycznia 2019 roku w Holenderskim Zwolle odbyły się Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Byliśmy jednymi z 23 wystawców z Polski, jedynymi z naszego miasta Rybnika (reprezentowaliśmy nasze Stowarzyszenie RSHPE Amazonka Rybnik). Na Mistrzostwach zdobyliśmy drugie oraz trzecie miejsce w klasie konkursowej Łąkówka Turkusowa Opalowa. Osiągnięcie te jest naszym największym spełnieniem hodowlanych marzeń, tym bardziej że w sumie hodowcy z całego świata wystawili 25 tysięcy ptaków! Możliwość wystawienia papug na Ornitologicznych Mistrzostwach Świata oraz obecność na nich były niesamowitą przygodą. Jesteśmy dumni że mogliśmy reprezentować nasz kraj, naszą Polskę oraz nasze miasto Rybnik. W sumie nasi rodacy zdobyli 1 Mistrzostwo Świata, 5 Wicemistrzostw i 3 trzecie miejsca. Za rok, w 2020 roku Mistrzostwa Świata w Portugalii - daleka wyprawa ale już wiemy że bardzo chcielibyśmy w nich uczestniczyć.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z Mistrzostw (kliknij tutaj, by je zobaczyć).13 października wraz z innymi hodowcami Stowarzyszenia Amazonka wybraliśmy się na giełdę do Erfurtu. Pierwszy raz mieliśmy okazję być na tej giełdzie. Było na niej całkiem sporo ptaków, lecz można było zauważyć, że z racji tego, że jest to już któraś z kolei duża giełda w Europie to papugi nie były bardzo dobrej jakości. Giełdę na pewno można polecić hodowcom egzotyki i kanarków.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z giełdy (kliknij tutaj, by je zobaczyć).Zapraszamy do oglądnięcia podstrony Nowości w hodowli, gdzie możecie zobaczyć nasze nowo hodowane gatunki.Polecamy karmy dla profesjonalnych hodowców firmy Natural- Vit
Kontakt
Eugeniusz Kupczak
e-mail: gienek_k@wp.pl
tel: 608298813
Arki Bożka 112, 44-213 Rybnik
Nr konta: 03 1020 2472 0000 6302 0175 8903

Artur Kupczak
e-mail: artur.kupczak6@gmail.com
tel: 783392292Wyświetl większą mapę


Reklama/Advert:
copyright 2010-2012 by adikol516 - kopiowanie zdjęć i materiałów ze strony ZABRONIONE!