www.MOJEHOBBY.org

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje dotyczące strony wpisz swojego maila:


  

Akwarium

Moja przygoda z rybkami zaczęła się bardzo dawno temu. Będąc dziesięcioletnim chłopcem miałem już 30 litrowe akwarium, zrobione z kątownika jak przystało na owe czasy. Po rybki jezdziłem do Rybnika na ulicę Wodzisławską, do sklepu zoologicznego Wideman. Sklep ten utkwił mi w pamięci do dziś. Hodowałem różnego rodzaju rybki takie jak: Gurami plamiste, Gurami mozaikowy, żałobniczki, makrapoudy (wielkopłetw wspaniały), mieczyki, oświęcimki, gupiki które były bardzo popularnymi rybkami jak na owe czasy. Moja hodowla trwała bardzo długo, do czasu, gdy musiałem iść do wojska. Hodowlę powierzyłem kuzynowi, który do niedawna jeszcze był też zapalonym akwarystą.

W pózniejszym czasie, gdy urodziły mi się dzieci znowu zacząłem hodować rybki. Syn bardzo mi pomagał w hodowli. Pomimo, że miał dopiero 3 lata, to postanowił nakarmić rybki, wsypując do akwarium całą zawartość opakowania. Trzeba było wtedy bardzo szybko czyścić całe akwarium.

Od ponad roku posiadam 200 litrowe akwarium, w którym hoduję różnego rodzaju gatunki ryb. Są to między innymi: Gurami mozaikowy i marmurkowy, Gurami całujący , Barwniak czerwonobrzuchy, Kiryski,glonojady Pielęgnice ,Akara z maroni, cytrynowa, mekka , Danio malabarski oraz pare innych rybek. Akwarium te jest bardzo widowiskowe. Pare miesięcy temu założyłem drugie akwarium 112 litrowe z brzankami sumatrzanskimi Są to piękne ryby, które zawsze mnie fascynowały i które można obserwować godzinami siedząc przed akwarium.   .

Zdjęcia naszych Akwarii znajdują się w dziale "Galeria".

Reklama/Advert:
copyright 2010-2011 by adikol516